Οπτική ίνα ITU-τ G.652D

Βασικές πληροφορίες
Τόπος καταγωγής: Κίνα
Μάρκα: Dawnergy
Πιστοποίηση: CE/TELCORDIA
Ποσότητα παραγγελίας min: 100km
Τιμή: 5-12USD/KM
Συσκευασία λεπτομέρειες: τύμπανο
Χρόνος παράδοσης: 10-20 ημέρες εργασίας
Όροι πληρωμής: T/T, L/C, D/A, D/P
Δυνατότητα προσφοράς: 10,000KM ΑΝΑ ΗΜΕΡΑ
Προϊόν: Οπτική ίνα (ITU-τ G.652D) Ίνα: Ενιαίος τρόπος, ναρκωμένο πυρίτιο
Εφαρμογή: δίκτυα σπονδυλικών στηλών/μητροπολιτικής περιοχής/πρόσβαση. Διάμετρος επένδυσης: 125.0±1.0μm
Μη-κυκλικότητα επένδυσης: ≤ 1.0% Διάμετρος επιστρώματος: 245±10μm
Concentricity επένδυσης λάθος: ≤0.6 μm Μπούκλα (ακτίνα): ≥4 μ

Οπτική ίνα (ITU-T G.652D)


Χάρη στο ευρύ χρησιμοποιήσιμο οπτικό φάσμα και την εξαιρετική οπτική απόδοση, η ίνα Dawnergy είναι η βέλτιστη επιλογή που υποστηρίζει διάφορες εφαρμογές όπως Ethernet, Πρωτόκολλο Internet (IP), Λειτουργία Ασύγχρονης Μεταφοράς (ATM), Σύγχρονο Οπτικό Δίκτυο (SONET) και Πολυπλεξία διαίρεσης μήκους κύματος ( WDM).Η ίνα Dawnergy παρέχει περισσότερο εύρος ζώνης για δίκτυα κορμού, μητροπολιτικής περιοχής και πρόσβασης.

 

Πρότυπα προϊόντων
Το Fiber συμμορφώνεται ή υπερβαίνει τη Σύσταση G.652 της ITU-T.D και το IEC 60793-2-50 typeB1.3 Προδιαγραφές οπτικών ινών.

 

Χαρακτηριστικά
• Σχεδιασμένο για λειτουργία σε όλο το οπτικό φάσμα από 1260-1625 nm, το οποίο παρέχει 50% περισσότερα χρησιμοποιήσιμα μήκη κύματος και ως εκ τούτου η ικανότητα μετάδοσης αυξάνεται
• Εξαιρετική οπτική απόδοση που υποστηρίζει τεχνολογίες μετάδοσης υψηλής ταχύτητας όπως DWDM και CWDM
• Είναι συμβατό με υπάρχοντα εξοπλισμό 1310 nm
• Καλή προστασία και εξαιρετική σταθερότητα της δύναμης της ταινίας
• Ακριβείς γεωμετρικές παράμετροι που εξασφαλίζουν χαμηλή απώλεια ματίσματος και υψηλή απόδοση ματίσματος

 

Χαρακτηριστικά Μονάδες Καθορισμένες τιμές
Οπτικά χαρακτηριστικά
Τύπος ίνας  

Single mode, Doped

πυρίτιο

Απόσβεση

@1310nm @1383nm(μετά το H2γήρανση) @1550nm

@1625nm

 

 

dB/km

 

≤0,334

≤0,334

≤0,194

≤0,234

Ασυνέχεια εξασθένησης @1310nm &1550nm dB ≤0,05

Χαρακτηριστικό μήκους κύματος εξασθένησης @1285-1330nm έναντι 1310nm

@1525-1575nm έναντι 1550nm

 

dB/km

 

0,04

0,03

Συντελεστής διασποράς @1285-1339nm @1271-1360nm

@1550nm

@1625nm

 

 

ps/(nm.km)

-3,5-3,5

-5,3-5,3

≤18

≤22

Μηδενικό μήκος κύματος διασποράς nm 1300-1324
Μηδενική κλίση διασποράς ps/(nm2.χλμ) ≤0,092

Μέγιστη ατομική ίνα PMD διασποράς λειτουργίας πόλωσης

Αξία σχεδίασης συνδέσμου PMD

 

ps/km1/2

 

≤0,1

≤0,06

Μήκος κύματος αποκοπής ινών λcc nm ≤1460
Μήκος κύματος αποκοπής καλωδίου λcc nm ≤1260

Διάμετρος πεδίου λειτουργίας (MFD) @1310nm

@1550nm

μm

8,7~9,7

9,6~11,2

Γεωμετρικά χαρακτηριστικά
Διάμετρος επένδυσης μm 125,0±1,0
Μη κυκλικότητα επένδυσης % ≤1,0
Διάμετρος επίστρωσης μm 245±10
Σφάλμα ομοκεντρικότητας επίστρωσης/επένδυσης μm ≤12,0
Σφάλμα ομοκεντρικότητας πυρήνα/επένδυσης μm ≤0,6
Μπούκλα (ακτίνα) Μ ≥4
Μηχανικά χαρακτηριστικά
Δοκιμή απόδειξης εκτός σύνδεσης

Ν

%

kpsi

≥8,5

≥1,0

≥10

 

Χαρακτηριστικά Μονάδες Καθορισμένες τιμές
Οπτικά χαρακτηριστικά
Τύπος ίνας  

Single mode, Doped

πυρίτιο

Απόσβεση

@1310nm @1383nm(μετά το H2γήρανση) @1550nm

@1625nm

 

 

dB/km

 

≤0,334

≤0,334

≤0,194

≤0,234

Ασυνέχεια εξασθένησης @1310nm &1550nm dB ≤0,05

Χαρακτηριστικό μήκους κύματος εξασθένησης @1285-1330nm έναντι 1310nm

@1525-1575nm έναντι 1550nm

 

dB/km

 

0,04

0,03

Συντελεστής διασποράς @1285-1339nm @1271-1360nm

@1550nm

@1625nm

 

 

ps/(nm.km)

-3,5-3,5

-5,3-5,3

≤18

≤22

Μηδενικό μήκος κύματος διασποράς nm 1300-1324
Μηδενική κλίση διασποράς ps/(nm2.χλμ) ≤0,092

Μέγιστη ατομική ίνα PMD διασποράς λειτουργίας πόλωσης

Αξία σχεδίασης συνδέσμου PMD

 

ps/km1/2

 

≤0,1

≤0,06

Μήκος κύματος αποκοπής ινών λcc nm ≤1460
Μήκος κύματος αποκοπής καλωδίου λcc nm ≤1260

Διάμετρος πεδίου λειτουργίας (MFD) @1310nm

@1550nm

μm

8,7~9,7

9,6~11,2

Γεωμετρικά χαρακτηριστικά
Διάμετρος επένδυσης μm 125,0±1,0
Μη κυκλικότητα επένδυσης % ≤1,0
Διάμετρος επίστρωσης μm 245±10
Σφάλμα ομοκεντρικότητας επίστρωσης/επένδυσης μm ≤12,0
Σφάλμα ομοκεντρικότητας πυρήνα/επένδυσης μm ≤0,6
Μπούκλα (ακτίνα) Μ ≥4
Μηχανικά χαρακτηριστικά
Δοκιμή απόδειξης εκτός σύνδεσης

Ν

%

kpsi

≥8,5

≥1,0

≥100

 

ντο  

 

≥20

 

Coating Strip Force

 

Ν

 

1,0~8,9

Εξασθένιση που προκαλείται από εξάρτηση κάμψης @1625nm 100 στροφές, διάμετρος 60mm

 

dB

 

≤0,1

Εξασθένιση που προκαλείται από εξάρτηση κάμψης @1625nm 100 στροφές, διάμετρος 60mm

 

dB

 

≤0,1

Περιβαλλοντικά χαρακτηριστικά

Κύκλος θερμοκρασίας Πρόσθετη εξασθένηση (-60℃ ~

+85℃) @1310nm, 1550nm

 

dB/km

 

≤0,05

Υγρή θερμική γήρανση (+85±2℃, 85% RH, 30 ημέρες)

@1310nm,1550nm,

 

dB/km

 

≤0,05

Γήρανση σε υψηλή θερμοκρασία (85±2℃, 30 ημέρες)

@1310nm, 1550nm

 

dB/km

 

≤0,05

Πρόσθετη εξασθένιση βύθισης στο νερό (23±2℃, 30 ημέρες) @1310nm, 1550nm

 

dB/km

 

≤0,05

Στοιχεία επικοινωνίας
Peter Bi

Τηλεφωνικό νούμερο : 0086 21 67877780

WhatsApp : +008615002176701